Widziane z okna biura

Wpisy

 • środa, 10 kwietnia 2019
 • piątek, 08 lutego 2019
  • Wiosna nasza?

   Obserwuję reakcje polityków na pojawienie się nowej partii Biedronia. PIS - luz i spokój, ich to nie dotyczy. Kukiz w osobie p. Jakubiaka - atak, PO z zapleczem w postaci Agory - atak. Zdaje się, że rozumiem - chodzi o elektorat, który czekał na działania PO wystarczająco długo i się nie doczekał. Aborcja - PO dało d... . Relacje z Kościołem - wszystko oddane bez walki, kiedy mogli. Mamy religię w szkole, płacimy katechetom z naszych podatków, oddaliśmy majątki, nawet te, które były odebrane w 19 wieku, ojciec dyrektor buduje wieżowiec w otoczeniu kamienic Al. Jerozolimskich, a POwska rada miasta nawet zmieniła by to umożliwić plan zagospodarowania. Katoszariat przed nami? Zawsze głosowałem na PO, bo nie było alternatywy. Dzisiaj widzę światełko w tunelu... chyba że totalna opozycja zagryzie wiosnę.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   dominik1954
   Czas publikacji:
   piątek, 08 lutego 2019 09:08
 • piątek, 04 stycznia 2019
  • Państwo teoretyczne?

   Coś wydaje mi się, że struktury jako tako, rozpędem funkcjonującego Państwa zaczynają się sypać.

   Prąd będzie w nieznanej cenie, ja zakładam, że zdrożeje - ile i kiedy nie wiadomo. Ale na składkę na kopalnie, zakupy spółek energetycznych w rodzaju Autosanu, czy dożywotnie odprawy pracowników zakładów energetyki musimy się zrzucać.

   Śmieci - u mnie nie wywożone, bo gmina została zaskoczona, że po wzroście kosztów odbioru śmieci od firm, niektóre z nich wypowiedziały umowy. Dobrze, że jest zimno (taki mamy klimat), a potem będziemy wywozić do lasu

   Paliwo diesel - w Polsce droższe niż w Niemczech - myślę, że rząd niemiecki w ten sposób podkłada nogę naszym patriotom

   Wszyscy wieszczą nadchodzący kryzys, a nasi włodarze zajęci podchodami i zdarzeniami minionych epok. Pamiętając obchody 100-lecia - też się nie potrafili przygotować. Przejeżdżam przez pl. Piłsudskiego (myślę, że należałoby uaktualnić patrona) w Warszawie, i co widzę: marszałek smutny ze spuszczoną głową, zadumany nad tym co się tu wyprawia, w ciemności; w przeciwieństwie do większego pomnika z dumnie podniesioną twarzą w pozycji napoleońskiej, oświetlonego rzęsiście. Porównajmy zasługi dla Polski …. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   dominik1954
   Czas publikacji:
   piątek, 04 stycznia 2019 15:24
 • środa, 07 marca 2018
  • Angole

   W Polsce sielanka - zajmujemy się naszą nową narodową historią i nikt nie ma czasu na myśli o przyszłości -pewnie jakość to będzie. Już jesteśmy skłóceni z prawi całym światem, a na pewno z sąsiadami. Może teraz czas na Koreę (Płn) bo chyba zmiękli.

   Natomiast Angole to mają problemy. W ubiegłym tygodniu mieli minus 2 stopnie Celsjusza i rury z wodą popękały, zaopatrzenie stanęło bo kto by umiał jeździć po śniegu, który przez chwilę pojawił się w Londynie nawet. Budowy stanęły, biura opustoszały, bo kto by wychodził w taki mróz.

    Dodatkowo Unia ich trzepie - City przestanie być Centrum finansowym Europy, choć wg kanclerza Hammonda  straty poniosą mieszkańcy EU (wyłącznie). Ryanair zawiesi tanie loty na południe Europy, a Amerykanie cofną uprzywilejowanie połączeń transatlantyckich dla linii brytyjskich, jak mają samoloty unijne. 

   Ale nie wiadomo kto głosował za Brexitem - nikt się nie przyznaje.

   Jakby tego było mało Rosjanie otruli dawnego szpiega MI6 i jego córkę - już dawniej żonę i syna, a Angole szukają dowodów, że to Rosjanie. Ponoć nie ma. Gazety publikują listy takich co zakończyli życie w dziwnych okolicznościach po kontaktach z władzą w Moskwie. Policja bezradna. Pytanie - czy rodzina królewska pojedzie na mistrzostw do Moskwy? Boris J. sugeruje bojkot. Ale kto ich wie? Przecież twardych dowodów nie będzie.

   Może już lepszy nasz trybuła i Smoleńsk, sam nie wiem

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   dominik1954
   Czas publikacji:
   środa, 07 marca 2018 18:38
 • czwartek, 26 października 2017
  • TVP24

   Amerykanie (Discovery) sprzedają TVN24 jako niepasujące do koncepcji. Ciekawe kto kupi; na mieście mówią, że Rosjanie, a ja stawiam na PKN Orlen lub KGHM a może w konsorcjum. Potem będzie retransmisja TVPInfo. Zresztą może nie - już widać wystąpienia biskupów i członków rządu, łącznie z premier. Dziennikarze też chcą żyć.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   dominik1954
   Czas publikacji:
   czwartek, 26 października 2017 13:07